Tazminatını alarak işten ayrılma hakkında bilinmesi gerekenler

3600 günden tazminat alma -Tazminatınızı alarak işten ayrılma yada tazminatı alamayan işçiler ne yapmalı, tazminatını alabilir yazısı hakkında bilgiler

İster kadın isterseniz erkek olun toplamda 15 yıl sigortalılığınız ve 3600 gün prim ödeme gün sayınız var ise en son çalıştığınız işyerinde ntazminat alarak ayrılabilirsiniz. Öncelikle sizlere şunu belirtmek istiyorum değerli SSKemeklilik.com kullanıcıları ve misafirleri. Aldığımız mailler doğrultusunda bir şeyin altını çizmek istiyoruz. İşyerinizden tazminat alma durumunu siz işverene söylediğinizde, işveren bunuödememek için ” tazminatını alırsın ama başka yerde çalışamazsın “ şeklinde cümle kurabilir. Buna sakın inanmayın. Yukarıdaki şartları yerine getiren her kadın yada erkek tazminatını hak eder ve tazminatını alır.

Yine önemli bir husus yine gelen mailler doğrultusunda şöyle diyor; İşverenime tazminatımı alıp çıkacağımı söyledim ama birşekilde beni tazminat almadan işten çıkarttılar. Bu tür bir durumda yapmanız gereken şey öncelikle tazminat alabilir yazısını almak değerli Sgk.Net misafirleri. Yani sizler işyerinizdentazminatınızı almadan önce mutlak suretle bunu bağlı bulunduğunuz Sgk Müdürlüğü’ne başvurarak belgelendirmeniz ve yine bu belgeyi noter kanalı ile işvereninize göndermek durumundasınız. Normalde kanun gereği siz tazminatınızı her ne kadar alabilecek iseniz de, işin kötü boyutunu düşünerek kanun çerçevesinde sizlere yapmanız gerekenleri yazıyoruz.

Peki Sgk Müdürlü’güne nasıl bir dilekçe yazmalıyım ? Dilekçe Örneği

……….. Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/………….. Merkezi’ne 

Kurumunuzda ……………… sigorta sicil numarası ve ……………TC Kimlik Numarası ile işlem görmekteyim. 1475 sayılı İş Kanununun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (5) numaralı bendi gereği, dilekçe tarihi olan ……../…/2011 tarihi itibariyle, 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 gün prim ödeme süresinin bulunduğuna ilişkin bir yazının tarafıma verilmesiniarz ederim.

” Bu konu ile alakalı sormak istediklerinizi bizlere yine bu konu altından mesaj atarak iletebilir, cevaplar bulabilirsiniz. “

Clip to Evernote

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir