Ssk Emeklilerine Ramazan Bayramı Öncesi maaş ödemesi yapılacak 2012

2012 Ramazan Bayramına sayılı günler kala Ssk Sgk emeklilerine maaş ne zaman ödenecek ?

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, “Emeklilerimizi mağdur etmemek, emeklilerimizi sevindirmek için SSK emeklilerinin aylıklarının öne alınması kararlaştırılmıştır. Aylığını ayın 22-23-24-25 ve 26’sında alanlar için bu ayın 16’sında ödeme yapılacaktır. Aylığını 17-18-19-20 ve 21’inde alanlar bu ayın 17’sinde emekli maaşını alabileceklerdir. Emekli sicil numarasının son rakamı çift olanlar 16 Ağustos’ta tek olanlar da 17 Ağustos’ta emekli aylıklarını bayram öncesinde alabileceklerdir” dedi.

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Arınç, Ramazan Bayramı’nın yaklaştığını anımsatarak, Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) emeklilerinin aylıklarıyla ilgili bayram öncesinde bir ödeme söz konusu olacağını belirtti. SSK emeklilerine aylıklarının her ayın 17’si ile 26’sı arasında ödendiğini, Ramazan Bayramı’nın da bu yıl 19 Ağustos’ta başlayacağını hatırlatan Arınç, “Dolayısıyla emeklilerimizi mağdur etmemek, emeklilerimizi sevindirmek için SSK emeklilerinin aylıklarının öne alınması kararlaştırılmıştır. Aylığını ayın 22-23-24-25 ve 26’sında alanlar için bu ayın 16’sında ödeme yapılacaktır. Aylığını 17-18-19-20 ve 21’inde alanlar bu ayın 17’sinde emekli maaşını alabileceklerdir. Emekli sicil numarasının son rakamı çift olanlar 16 Ağustos’ta tek olanlar da 17 Ağustos’ta emekli aylıklarını bayram öncesinde alabileceklerdir. Bu uygulamadan 5 milyon 926 bin küsür, 6 milyona yakın SSK emeklisi istifade etmektedir” diye konuştu.

Clip to Evernote

3 Comments

 1. hilmi demirkan diyor ki:

  bağkurlunun maaşı verilmiyor ne olacak zaten emekliyiz emekli nin parayla ne işi olurki bayramda.hükümet bağkurluyu hor görüyor napalım

 2. sbta diyor ki:

  SGK lılar maaşlarını erken alsın , diğerleri ne yaparsa yapsın. 1 Yılda yalnızca 2 sefer olan Ramazan ve Kurban Bayramlarıda sefalet içinde yaşayalım.En mutlu olmamız gereken ki (Bunu hak ettiğimizi düşünüyorum) neden parasız pulsuz maaşsız kalıp, neşeli olmamız gereken yerde mutsuz olalım?

 3. aysegül diyor ki:

  bu mubarek ramazan bayramında nıye ayrım yapılıyor.bızımde ıhtıyacımız vardınicin bAGKUR MAASLARI YATMIYOR
  Benım küçük kızım bayramlık istıyor .ben ona nasıl anlatıcam şımdı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir