SGK askerlik borçlanması sorgulama

Sgk askerlik borçlanması sorgulama işlemi e devlet üzerinden yapılabiliyor mu ? Bu işlemi nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz lütfen ?

Öncelikle askerlik borçlanması talep dilekçesini indireceksiniz. Bu işlemi bitirdikten hemen sonra dilekçeyi doldurarak bağlı bulunduğunuz kuruma gidiyorsunuz ve bu dilekçeyi veriyorsunuz. Daha sonra bağlı bulunduğunuz SGK kurumu size bu dilekçeye karşılık olarak askerlik borçlanmanızın tutarının ne kadar olduğunu gösterir bir evrak gönderiyor.

Bu evdağı aldıktan sonra isterseniz 1 ay içinde peşin yada taksitler halinde ödeme yapabiliyorsunuz. Emekli olacağınızda örneğin emeklilik prim gün sayınız için sizin 1 gün eksiğiniz var ise askerliğinizi bir gün minimum borçlanabilir yada askerlik yaptığınız sürenin tamamını borçlanarak parasını yatırabilirsiniz. Yani dilerseniz eksik gününüz kadar da askerliğinizi borçlanmanız mümkün. Bunu dilekçenizdebelirtmeniz yeterli.

Askerlik borçlanmamın durumu nedir nereden sorgulayabilirim diyorsanız e -devlet kapısından şifrelerinizi girerek bunu görmeniz mümkün olacaktır.

Clip to Evernote

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir