SGDP prim borcu sorgulamak mümkün mü?

SGDP borcum ne kadar, emekli sgdp prim borcu nasıl sorgulanır nereden öğrenilir?

Merhabalar babam emekli ve kardeşim adına iş yeri çalıştırıyor. Aslında babamla lakası yok işte emekli olunca vergiler az olur diye babamın adına açıldı dükkânımız. Şimdilerde babam maaş bile alamıyor her ay kesintisi var. E devlet zaten biliyordu babamın işyeri olduğunu ama görünen o ki bu Sosyal Güvenlik Destek Pirimi kesilmeye başlamış. Ama toplamda borcumuzun ne kadar olduğunu da bilemiyoruz. Bunu nasıl sorgulayabiliriz var mı bir yolu?

Merhabalar Değerli Misafirimiz, Şu anda devletin herhangi bir sitesi üzerinden bunu sorgulamak mümkün görünmüyor. Sadece e-devlet sitesine şifrenizle giriş yaptıktan sonra o ay içinde yapılan kesintileri görmeniz mümkündür.

4A EMEKLİ KESİNTİ SORGULAMA

Linkine tıklayarak babanızın emekli maaşından yapılan kesintileri görmeniz mümkün olacaktır.  Dilerseniz diğer emekliler içinde sorgulama linklerini hemen konumuzun altından verelim. Bu arada tam anlamı ile SGDP kesinti toplam tutarlarını bağlı bulunduğunuz SGK Müdürlük’lerinden öğrenebilmeniz mümkün. Şu anda internet üzerinden toplam borçları gösteren bir sistem malesef yok.

4B EMEKLİ KESİNTİ SORGULAMA

4C EMEKLİ KESİNTİ SORGULAMA
NOT: Yukarıdaki linklere giriş yapmadan önce lütfen e devlet şifreniz ile sisteme giriş yapınız.

Clip to Evernote

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir