Emekli zamlı maaşı ne zaman alacak?

Emekli zamlı maaşı ne zaman alacak?

Memur emeklilerinin zamlı maaşlarını alacağı gün belli oldu.

Memur emeklileri ile adi malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alanlara, 1 Ocak-30 Haziran 2012 dönemine ait yüzde 4 oranındaki zamfarkları ile yüzde 2,25 oranındaki geç ödemefarkları 22 Haziran‘da ödenecek. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) yapılan açıklamada, 5434 sayılı Emekli SandığıKanunu’nun mülga hükümlerine göre emekli, adi malullük, vazife malullüğü, dul veya yetimaylığı alan1 milyon 910 bin 602 kişinin 1 Ocak-30 Haziran 2012 dönemine ait yüzde 4 oranındaki zam farkları ile yüzde 2,25 oranındaki geç ödeme farklarının hesaplandığı bildirildi.

Yeni katsayılı artış Buna göre, hak sahipleri, zamfarkları ile geç ödeme farklarını 22 Haziran’da, maaş aldıkları banka ve PTT şubelerinden alabilecekler. Ayrıca, 1 Temmuz-31 Aralık 2012 döneminde geçerli olmak üzere belirlenen yeni katsayıların 1 Temmuz2012 tarihinden itibaren aylıklara yansıtılacağı, zamlı aylıkların ilgililerin aylık almakta oldukları banka ve PTT şubeleri tarafından 1-5 Temmuz 2012 tarihleri arasında, aylık almakta oldukları günde ödenecek.

3 AYLIK ALANA TEMMUZDA

Aylıklarını birer aylık olarak alanlar ile üç aylık olarak Temmuz 2012 tarihinde alacakların, Temmuz 2012 aylık ve üç aylıkları zamlı olarak ödenecek. Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan, Mayıs 2012 tarihinde aylık alanlara Temmuz 2012 ayı için 1 aylık tutarında, Haziran 2012 tarihinde aylık alanlara ise Temmuz-Ağustos 2012 ayları için 2 aylık tutarında fark ödenecek.BUGÜN

 

Clip to Evernote

6 Comments

 1. mustafa diyor ki:

  annemin bugün maaşını çektik temmuz zammı hala geçmemiş temmuz zammını lan var mı acaba?

 2. mahmut diyor ki:

  annem maaş zammını ve farkını hala alamadı.bu ay alırmı acaba!

  1. mustafa diyor ki:

   annem bugun maaşını aldı fakat zam farkını alamadı sizde çektiğinizde durum ne bildirirseniz.

 3. ŞEFİKA diyor ki:

  ben işçi emeklesiyim ocak 2012 den beri yapılan zamlardan alamadım.maaşımıda yansımadı.bankama soruyorum bilgi vermiyorlar sgk ya gitemi söylüyorlar.yani şimdi pardon ama niye böyle oluyor. ben ne zaman alıcam bu farkı.bi şey yapıyonuz doğru düzgün yapın insanları bu kadar süründürecekseniz eğer hiç yapmayın daha iyi.herkese seleamlar.

 4. engin diyor ki:

  sgk (ssk) emeklisiyim hala maaş farkı artışları alamadım ne zaman alcam bilgi verirseniz memnun olacağım

 5. nebi diyor ki:

  sgk yöneticileri yatığınız işleriseverek özenerekyapınız hersgk sayfasına girdiğimde hata veriyor veyahut sayfa görüntülemiyor herkez işnidüzgün yapsın terbiyessiz insanlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir