Emekli aylığı ve ikramiye hesaplama sorgulama

Emekli aylığı ve ikramiye hesaplama sorgulama

Emekli maaşı hesaplama yöntemi, emekli maaşı hesaplama ali tezel, emekli maaşı hesaplama tablosu hakkında bilgiler.

Öncelikle sizler bunu Sosyal Sigortalar Kurumu’nun resmi sayfasından hesaplayabilirsiniz. Bunun için lütfen hemen aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz.

EMEKLİ AYLIĞIMI VE İKRAMİYEMİ HESAPLA

” Emekli aylığı hesaplamak için derece, kademe, ek gösterge, hizmet yılı ve ayı, ikramiye ile kıdem aylığına esas yıl girilmelidir. Ayrıca makam tazminatı alınıyorsa ve bu görevde en az iki yıl çalışılmış ise tazminata esas makam göstergesinin de girilmesi gerekmektedir. Bu bölümde hesaplanan aylık, emeklinin kendisi için geçerli tutarı vermektedir. Dul, yetim ve diğer şahıslar için, hesaplanan aylığın belirli oranlarla çarpılması gerekmektedir.”

Sayın Ali TEZEL‘in bu konuyla ilgili yapmış olduğu açıklama aşağıdaki şekilde devam etmektedir.

Emekli aylığı hesaplama sistemindeki 100 lira konusunda çok sayıda kişiden tepki gelmektedir. Mesela 20 lira olamaz mı diyenler çoğunluktadır.

1-Banka aracılığı ile alınan her 100 lira için fatura kesilmektedir. Bunun için personel istihdam edilmektedir. Bu nedenle de her 100 lira için beş kere emekli aylığı hesaplatabilirsiniz yani 5 kişi bir araya gelebilirsiniz.

2-Alınan her 100 liranın yüzde 18′i  KDV ve yüzde 35′i gelir vergisidir.

3-Öte yandan büro kira gideri,  ABD’da kiralanan server (ana bilgisayar) gideri, bilgi işlem uzmanı gideri eklendiğinde bu hizmetin sizler için olduğunu lütfen unutmayınız.

4-Ülke çapında hiç bir internet sitesinde, hiç bir büroda SSK ve Bağ-Kur emekli aylığını kuruşu kuruşuna hesaplayan bir sistem bizden başka yoktur.

5-Ayrıca, sadece bugün emekli olsam ne kadar aylık alırımdan başka 2025 yılına kadar çalışsam kaç para alırım, düşük ücret ödesem kaç para aylığım olur ve çok yüksekten ödeme yapsam emekli aylığım ne kadara yükselir meraklarınızı da sitemiz aracılığı ile giderebilirsiniz.

 
 

Clip to Evernote

3 Comments

 1. gülmine avcı diyor ki:

  sayın tezel 25.09.1963 doğumluyum 01.11.2004 tarihinde ilk sigorta başlangıcım
  01.01.2005 tarihinden itibaren şuan çalıştığım güney gıda yemek sitesi mevcut adresi istanbul kartal bölgesinden istanbul tuzla organize sanayı sitesine taşınmakta gerek taşındığı yerin evime ters düşmesi gerekse işin zorluğundan işten ayrılmak istiyorum ( sözkonusu taşınan yere gitmek istemediğimden tazminatımı ala bilirmiyim veya ne yapmam gerekir) iş kura gitim 10 yılınızı doldurmadan alamasınız dediler sgk ya başvurdum 8 yılınız var dediler iki çocuk annesiyim çocuk piriminden yararlanmak istedim sgk çocukların sigortalı olmadan önce olduğundan yararlanamasın dediler bukonuda yardımcı olabilirmisiniz ( çocuk sigortasından yararlana bilirmiyim tazminatımı ne şekilde ala bilirim ) iyi çalışmalar mevcut pirim gün sayısı şuan 2891 gün olmakta

  1. gülmine avcı diyor ki:

   CEVABINIZI E-POSTAADRESİNDE GÖREMEDEK NERDEN GÖRMEMİZ GEREKİYOR TEŞEKÜRLER

 2. ali şahin diyor ki:

  iyi günler ali bey ben 1964 doğumluyum ilk ssk girişim 1986 askerliğimi 11 ay yaptım 11 ay sorası çürük raporu aldım şu anki pirimim 7400 ssk lı çalışmam sürem 26 sene ben bundan 3 ay önce istanbul fındıklı ssk ya bu 11 aylık askerlik borçlanmamı yatrırıp emekli olacaktım bana askerlik borçlanmanı yatırırtsan sadece pirime yansır günden yararlanamasın dediler 1 ay daha askeerlik yapsaymışım gündedende faydalanabiliyormuşum ali bey sizden ricam bu hususda beni bilgilendirirsenişz memnun olurum doğum tarihim 08 08 1964 dür ilginiz için teşekür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir